Używanie rąk do czyszczenia głośników w telefonie może nie być najlepszym pomysłem. Musisz użyć środka czyszczącego, który został stworzony specjalnie do czyszczenia elektroniki. Jest to jedyny sposób na zagwarantowanie, że proces czyszczenia zakończy się sukcesem.
Czyszczenie powierzchni
Utrzymanie głośników w telefonie w czystości jest ważne dla zachowania jakości dźwięku. Brud może gromadzić się w kratce głośnika, a wilgoć z rąk może pogorszyć dźwięk. Używanie dobrego etui może pomóc w utrzymaniu brudu przed przyklejeniem się do telefonu. Używanie ręcznej dmuchawy powietrza może również usunąć nadmiar kurzu.
Pierwszym krokiem w czyszczeniu kratki głośnika jest usunięcie luźnych włókien. Można to zrobić, pocierając powierzchnię szczotką z miękkim włosiem. Następnie należy usunąć gąbką wszelkie pozostałości.
Inną możliwością jest użycie niestrzępiącej się szmatki zwilżonej łagodnym roztworem mydła. Nie należy używać zbyt sztywnej szczotki, ponieważ może ona powodować zarysowania. Możesz również spróbować chusteczki na bazie alkoholu. Problem z nimi jest taki, że są one silnie skoncentrowane i mogą pogorszyć ocenę wodoodporności telefonu. Możesz również unikać używania proszku do szorowania, ponieważ może on uszkodzić telefon.
Jeśli masz iPhone’a, możesz użyć wykałaczki, aby wyczyścić otwory w kratce głośnika. Możesz również spróbować szczotki, która jest wykonana dla dzieci. Należy jednak uważać, aby nie wcisnąć szczotki do otworów na siłę.
Możesz również użyć odkurzacza, aby pozbyć się brudu. Pamiętaj tylko, aby wyłączyć go przed rozpoczęciem sprzątania. Następnie postępuj zgodnie z instrukcją producenta.
Jeśli masz iPhone’a, powinieneś unikać używania mydła lub alkoholu na wewnętrznych elementach telefonu. Może to bowiem spowodować uszkodzenie tych elementów. Należy również unikać używania ostrego przedmiotu na kratce.
Możesz również wyczyścić głośniki za pomocą szczotki z miękkim włosiem lub szczotki do tuszu do rzęs. Możesz również użyć ściereczki z mikrofibry lub ręczników papierowych, ale pamiętaj, aby przed rozpoczęciem umyć ręce.
Czyszczenie maskownicy głośnika
Dbanie o maskownicę głośnika w smartfonie jest ważne, aby zapewnić jej prawidłowe działanie. Z czasem kratka może się zabrudzić i poplamić, co może obniżyć jakość dźwięku. Na szczęście istnieje kilka sposobów czyszczenia kratki. Jeśli nie jesteś pewien, jakich metod czyszczenia użyć, przeczytaj instrukcje w podręczniku użytkownika swojego smartfona.
Najskuteczniejszą metodą czyszczenia głośnika telefonu jest użycie szczotki z miękkim włosiem. Jeśli nie masz takiej szczotki, spróbuj użyć wilgotnej szmatki. Ale uważaj – wnętrze telefonu nie miesza się dobrze z płynem. Pamiętaj też, by dokładnie wypłukać ściereczkę, bo inaczej cząstki brudu mogą się przenieść.
W przypadku nie zdejmowanych kratek możesz je wyczyścić za pomocą dmuchawy lub odkurzacza. Można też użyć wody i gąbki z mydłem w zlewie lub wannie. Następnie możesz osuszyć kratkę miękkim ręcznikiem. W przypadku kratek z tkaniny możesz również użyć rolki do kłaczków.
Jeśli kratka jest zbyt brudna, można ją wymienić. Oprócz usunięcia starej kratki, możesz wyczyścić jej wnętrze za pomocą szczoteczki międzyzębowej lub ściereczki do okularów. Uważaj, aby nie używać zbyt dużego nacisku, bo szczotka może porysować kratkę.
Taśma maskująca to kolejna metoda czyszczenia maskownicy głośnika. Możesz jej użyć do odklejenia pozostałości, które gromadzą się między kratkami. Jednak nie będzie to tak skuteczne jak inne metody. Nie jest ona tak mocna jak inne rodzaje taśm, więc nie będziesz w stanie usunąć najbardziej uporczywych zanieczyszczeń.
Innym sposobem na wyczyszczenie głośnika w telefonie jest zdjęcie jego ramki. Zacznij od usunięcia górnych rogów. Następnie przejdź do dolnych rogów. Nie przekręcaj ramki, gdy ją uwalniasz.
Czyszczenie trudno dostępnych miejsc
Niezależnie od tego, czy używasz iPhone’a, czy jednego z jego konkurentów, czyszczenie trudno dostępnych miejsc w głośnikach może być kłopotliwe. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje kilka produktów, które mogą znacznie ułatwić to zadanie. Możesz kupić tweepy ol’ narzędzie do czyszczenia lub możesz zastosować się do tych trzech wskazówek, aby uzyskać najbardziej efektywne wyniki.
Najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest usunięcie osłony ekranu i plastikowej folii pokrywającej śruby. Następnie użyj latarki do podświetlenia otworów głośników, aby lepiej zorientować się, co kryje się w środku. Po tym, można wziąć swój czas z procesem czyszczenia. Musisz uważać, aby nie wcisnąć żadnego z komponentów w maskownice, gdyż może to spowodować uszkodzenie delikatnej elektroniki.
Podczas gdy ręcznik papierowy raczej nie zapewni Ci większej czystości niż wyżej wymieniona metoda, małe narzędzie do czyszczenia szczelin może być przydatne w ostateczności. Najlepsze z nich można znaleźć w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego i dyskontach. Warto również zwrócić uwagę na ściereczki z mikrofibry. Odpowiedni typ może być używany do wycierania wewnętrznych części telefonu, jak również samych głośników.
Nie ma czegoś takiego jak natychmiastowe lekarstwo na zatkane głośniki, ale wyżej wymienione metody są dobrym miejscem do rozpoczęcia. Podczas gdy jesteś na nim, spróbuj trzymać telefon w powietrzu i na kolanach przez kilka minut, aby uzyskać jak najwięcej z procesu czyszczenia. Powinieneś również sprawdzić, czy głośniki są nadal mocno przymocowane do ciała urządzenia. Jeśli nie, możesz mieć problem na rękach.
Wyrzucanie wody z głośników po ich zamoczeniu
Zamoczenie głośników w telefonie może zrujnować jakość dźwięku w urządzeniu. Może nawet spowodować, że telefon przestanie działać całkowicie. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją dwa sposoby na wyrzucenie wody z głośników telefonu.
Jednym ze sposobów jest po prostu włożenie telefonu do miski z suchym ryżem na 24 godziny. Ta metoda powinna zadziałać, ale uważaj, aby nie pozwolić mu siedzieć w bezpośrednim świetle słonecznym.
Inną opcją wysuszenia mokrego telefonu jest użycie środka osuszającego. Może to być spray lub żel. Najlepiej wybrać żel krzemionkowy, a nie niegotowany ryż. Ważne jest również, aby nie trzymać telefonu w pobliżu gorących przedmiotów.
Możesz też spróbować wyczyścić głośnik telefonu alkoholem do wcierania. Możesz zanurzyć bawełniane waciki w odrobinie płynu i przetrzeć je przez otwory głośnika. Waciki powinny być wystarczająco wilgotne, aby zebrać wszelkie zabrudzenia.
Możesz również użyć tonów o niskiej częstotliwości, aby wypchnąć wodę z głośnika. Ten ton pomoże Ci wyrzucić wodę z urządzenia, ale zbyt długie odtwarzanie tonu spowoduje uszkodzenie głośników.
Istnieją również aplikacje, które możesz pobrać, aby wyczyścić głośniki telefonu. Należą do nich Sonic tone generator i FixMySpeakers. Ta ostatnia z tych dwóch aplikacji będzie automatycznie odtwarzać sygnał tonalny, gdy tylko zauważysz kroplę wody w głośniku.
Możesz też dodać do aplikacji Skróty w iPhonie skrót do wyrzucania wody z głośnika. Ten skrót będzie automatycznie odtwarzał dźwięk przez 15 sekund. Jeśli chcesz udostępnić skrót, możesz stuknąć w trzy kropki w prawym dolnym rogu ekranu. Możesz wtedy nadać mu nazwę, zaktualizować go lub udostępnić innym osobom.
Czyszczenie głośnika słuchawki
Utrzymanie głośnika słuchawki w dobrym stanie może pomóc w maksymalnym wykorzystaniu dźwięku telefonu. Niezależnie od tego, czy używasz telefonu do słuchania muzyki, oglądania filmów czy odbierania połączeń, ważne jest, aby upewnić się, że nie słyszysz zniekształconych dźwięków.
Z czasem głośniki w telefonie mogą pokryć się kurzem. Może to obniżyć jakość dźwięku, a nawet spowodować problemy ze słyszeniem innych osób podczas rozmowy telefonicznej. Ważne jest, aby jak najszybciej wyczyścić kratki głośników, aby zapobiec uwięzieniu brudu w urządzeniu.
Jednym z najlepszych sposobów na wyczyszczenie kratki w słuchawce iPhone’a jest użycie szczotki. Szczotka z miękkim włosiem pozwoli Ci delikatnie zeskrobać luźne włókna. Następnie należy zdmuchnąć wszelkie pozostałości.
Do bardziej uporczywego kurzu i zanieczyszczeń możesz użyć wacika i odrobiny alkoholu. Pamiętaj jednak, aby trzymać alkohol z dala od wewnętrznych elementów iPhone’a. Należy również unikać stosowania płynów na telefonie, ponieważ mogą one uszkodzić elektronikę.
Podczas czyszczenia głośnika należy również uważać, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku. Utrudni to usunięcie zanieczyszczeń. Możesz również wyczyścić głośnik za pomocą wykałaczki. Należy jednak uważać, aby nie wcisnąć wykałaczki w otwór głośnika. Może to spowodować uszkodzenie maskownicy głośnika.
Jeśli nie chcesz używać szczoteczki do zębów lub pędzla, możesz użyć kawałka taśmy wiolinowej lub taśmy maskującej. Taśma malarska nie jest tak mocna jak inne rodzaje taśm, ale łatwiej ją zastosować. Niezależnie od tego, którą metodę wybierzesz, po wyczyszczeniu będziesz musiał wytrzeć powierzchnię telefonu.
Podobne tematy