Jak wyczyścić spalony garnek z zewnątrz

Niezależnie od tego, czy przypaliłeś garnki w piekarniku, na kuchence, czy w mikrofalówce, istnieje kilka wskazówek i trików, których możesz użyć, aby wyczyścić je z zewnątrz. Możesz być zaskoczony tym, co możesz zrobić z zaledwie kilkoma składnikami, które masz pod ręką. Te wskazówki są łatwe, niedrogie i skuteczne.

Metoda arkusza suszarki nie wymaga szorowania

Używanie arkusza suszarki do czyszczenia spalonego garnka to dobry pomysł, jeśli szukasz sposobu na wyczyszczenie spalonej patelni bez szorowania. Istnieje wiele metod czyszczenia, które można wypróbować, ale ten jest dobrym zakładem, ponieważ wykorzystuje niektóre z najczęstszych przedmiotów gospodarstwa domowego. Jeśli nie masz arkusza suszarki, prawdopodobnie możesz użyć mokrego ręcznika papierowego.

Pierwszym krokiem do czyszczenia przypalonego garnka jest usunięcie jedzenia z patelni. Możesz to zrobić zeskrobując kawałki do kosza na śmieci lub używając plastikowej łopatki. Po tym kroku można przejść do właściwego czyszczenia. W tym celu dostępnych jest kilka metod, z których najprostszą jest umycie patelni wodą z mydłem.

Inna metoda czyszczenia przypalonej patelni polega na zastosowaniu sody oczyszczonej. Może nie brzmi to jak wielki wyczyn, ale w rzeczywistości jest to skuteczny sposób na szorowanie uporczywych plam. W rzeczywistości, to jest dobry pomysł, aby zrobić pastę z sody oczyszczonej i wody i pozostawić go na swoim garnku przez pięć minut. Po tym czasie możesz spłukać garnek.

Jeśli szukasz naprawdę niezawodnego sposobu na oczyszczenie garnka, możesz po prostu kupić produkt dostępny na rynku. Jeśli jednak szukasz czegoś bardziej przystępnego, istnieje kilka domowych rozwiązań, które możesz wypróbować. Najlepsze są te, które wykorzystują najczęstsze przedmioty domowego użytku, które prawdopodobnie masz już w domu. Niektóre z nich obejmują kilka kropli octu, filiżankę gorącej wody i dwie łyżki sody oczyszczonej. Ten przepis można zrobić w mniej niż dziesięć minut, i przyniesie musujące czyste patelni w żadnym czasie.

Dla ostateczności w no scrub garnku cleaning, ty mogłeś rozważać kupować specjalnie formułowanego produkt. Kilka firm robi ten typ produktu, ale to nie jest tanie. Jeśli nie masz dużo pieniędzy do wydania, jednak istnieje kilka bardziej opłacalnych sposobów, aby uzyskać swoje naczynia wyglądające jak nowe ponownie.

Bi-carb soda

Na szczęście istnieją sposoby na wyczyszczenie przypalonego garnka z zewnątrz bez konieczności uciekania się do wyrzucenia całej rzeczy. Istnieje kilka sztuczek do naśladowania i obejmują one mieszaninę wody, octu i zdrowej dawki tłuszczu łokcia.

Najlepszym sposobem na umycie spalonego garnka jest wlanie do niego odrobiny gorącej wody i trochę octu. Woda i ocet będą działać jako katalizator, aby rozbić zbudowany brud. Gdy woda i ocet ostygną, możesz użyć małej szczotki do szorowania, aby usunąć przypalony materiał.

Innym skutecznym trikiem jest użycie mocy szorowania arkusza suszarki. Jeśli masz metalową patelnię, możesz ją namoczyć w suszarce na kilka godzin. Jeśli masz patelnię z miedzi lub stali nierdzewnej, możesz zrobić to samo.

Połączenie sody oczyszczonej i wody może być również użyte do czyszczenia spalonego garnka. Możesz nawet zmieszać ją z płynem do zmiękczania tkanin, aby uzyskać efekt. Można ją również podgrzewać na kuchence. Ważne jest, aby upewnić się, że nie gotujesz wody, ponieważ nie chcesz spalić siebie lub patelni. Możesz również kupić specjalne produkty do czyszczenia żeliwa.

Istnieje kilka metod czyszczenia przypalonego garnka, ale najprostsza metoda polega na połączeniu sody oczyszczonej i wody. Soda oczyszczona pomoże Ci poluzować zwęglone kawałki, podczas gdy woda pomoże Ci spłukać sodę. Po zakończeniu, można umyć garnek z mydłem. Alternatywnie, możesz ponownie wykorzystać sodę oczyszczoną w swoim następnym daniu.

Najskuteczniejszą metodą jest gotowanie garnka w occie przez pięć minut. Pomoże to poluzować wszelkie przyklejone zabrudzenia i tłuszcz. Po ostygnięciu patelni można wylać wodę. Dobrym pomysłem może być również dodanie odrobiny płynu do mycia naczyń. Najnowsze wersje detergentów do zmywarki zawierają specjalne składniki przeznaczone do czyszczenia przypalonych naczyń.

Ketchup

Próba ustalenia, jak wyczyścić przypalony garnek z zewnątrz, może być frustrującym doświadczeniem. Przypalona patelnia może pozostawić ślady zarówno wewnątrz, jak i na dnie naczynia. Istnieją jednak sposoby, aby pozbyć się tych śladów. Możesz również użyć kilku naturalnych składników, aby przywrócić swój garnek do najlepszej formy.

Jeśli masz żeliwo lub stal nierdzewną, możesz użyć Bar Keeper’s Friend, aby przywrócić spalone naczynia kuchenne. Jest on oparty na proszku i powinien być nakładany okrężnymi ruchami. Możesz go znaleźć w Coles i Woolworths za 8 dolarów.

Możesz również użyć octu i sody oczyszczonej, aby oczyścić spaloną patelnię. Te dwie substancje to świetny sposób na szorowanie uporczywych plam. Możesz użyć nieścieralnej gąbki lub drewnianej łyżki, aby usunąć przypalone kawałki.

Użycie tabletki do mycia naczyń do umycia garnka to kolejny skuteczny sposób na pozbycie się przypalonego jedzenia. Formuła tabletki została opracowana w taki sposób, aby rozbijać zbrylone jedzenie. Jeśli Twój przypalony garnek jest szczególnie twardy, możesz spróbować namoczyć go w roztworze domowego płynu musującego. Możesz użyć plastikowej skrobaczki, aby zetrzeć uporczywe plamy. Możesz też włożyć go do gorącej wody na około godzinę lub na noc.

Jeśli Twój garnek stoi na drewnianej podłodze, najlepiej usuń go z ciepła. Gorąca patelnia może zostawić na podłodze przypalone ślady. Możesz też użyć soli kuchennej do wyszorowania przypalonej powierzchni. Możesz też użyć ziemniaka lub skrobaczki, aby wrobić sól w przypalone miejsca.

Jeśli Twój garnek jest ceramiczny lub metalowy, możesz użyć folii aluminiowej jako skrobaczki. Folia aluminiowa pomoże zmiękczyć plamy, ale może porysować powierzchnię. Można również moczyć arkusze suszarki w gorącej wodzie, aby pomóc w tym procesie. Powłoka silikonowa na tych arkuszach zmiękczy trudne plamy. Możesz namoczyć arkusz przez około godzinę lub zostawić go na noc.

Ketchup to kolejne dobre rozwiązanie czyszczące. Nałóż go na przypalony obszar patelni i pozostaw na około godzinę. Po tym jak będzie na chwilę, usuń go i umyj patelnię wodą z mydłem.

Soda klubowa

Niezależnie od tego, czy masz garnek, który został spalony, czy po prostu potrzebujesz wyczyścić garnek, istnieje wiele sposobów, aby wykonać zadanie bez konieczności stosowania ostrych środków chemicznych. Możesz również sprawić, że twoje domowe lustra będą błyszczeć dzięki użyciu sody klubowej. Jest to również świetny sposób na usunięcie plam z mniej delikatnych elementów odzieży. Możesz nawet użyć jej do podlewania roślin!

Jeśli masz zardzewiałą żeliwną patelnię, soda klubowa może pomóc Ci pozbyć się plamy. Możesz użyć ściągaczki, aby przetrzeć obszar lub możesz zeskrobać pozostałości. Po zakończeniu czyszczenia, możesz osuszyć obszar miękką szmatką.

Innym sposobem na wyczyszczenie przypalonego garnka jest użycie sody oczyszczonej i wody. Możesz posypać mieszaninę w patelni, a następnie szorować ją za pomocą szorowarki. To w końcu będzie skwierczeć i poluzować twarde zwęglone kawałki. Następnie można go spłukać ciepłą wodą z mydłem.

Możesz również użyć cytryn do wyczyszczenia przypalonego garnka. Zagotuj cytryny w garnku z odrobiną wody. Gdy mieszanina ostygnie, możesz zeskrobać kawałki plastikową szpatułką. Po kilku minutach możesz je wyjąć i opłukać patelnię.

Możesz również wyczyścić przypalony garnek, używając octu i sody oczyszczonej. Jest to świetny sposób na usunięcie uporczywych zwęglonych kawałków. Po kilku minutach możesz zeskrobać ocet i opłukać patelnię.

Innym sposobem na wyczyszczenie spalonej patelni jest użycie arkusza suszarki. Możesz zanurzyć arkusz w ciepłej wodzie i moczyć go przez około godzinę. Można wtedy wyrzucić arkusz po namoczeniu. Możesz również użyć folii aluminiowej, aby zetrzeć spalone resztki jedzenia.

Jeśli chcesz wyczyścić zewnętrzną część przypalonego garnka, możesz użyć kostki cukru. Możesz też użyć pianki do golenia. Jeśli masz stal nierdzewną, możesz użyć oliwki dla dzieci, aby ją wyczyścić. Możesz też wypolerować ją czystą szmatką.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *